UCZELNIA:

Chcesz pobiec i pomóc dzieciom po przeszczepie? Bieg dla Transplantacji już jutro!

Jutro ze stadionu przy ulicy Wyspiańskiego ruszy IV Bieg dla Transplantacji. Imprezę tę, celem promowania idei przeszczepów i zdrowego trybu życia, organizuje Uniwersytet Zielonogórski. Wraz ze stowarzyszeniami, które również prowadzą prozdrowotną działalność, zachęca do ruchu i pomagania.

Dochód z wpisowego biegaczy trafi do Martyny i Ani – dwóch dziewczynek po przeszczepie.

Dziewczyny potrzebują pieniędzy całorocznie – na rehabilitację, na leki. Każdy, kto może, niech dorzuci więc każdą złotówkę i będzie cudowny efekt. A same przeszczepy są najbardziej wskazane, żebyśmy nie zabierali naszych organów do grobu, jak to się popularnie mówi – tylko mieli tę świadomość, że jednak możemy komuś pomóc. Pamiętajcie – trzeba to robić.Małgorzata Ratajczak-Gulba

Trasa Biegu dla Transplantacji liczy 6 kilometrów. Trzeba ją pokonać w ciągu godziny. Wystartować mogą osoby powyżej 14 lat, jednak dla młodszych dzieci też będzie okazja do ruchu.

Biegacze przychodzą całymi rodzinami. Są dzieci, które przychodzą z rodzicami i też chciałyby coś zrobić. Dla nich specjalnie stworzone są biegi z przeszkodami. Tu ukłon w stronę Studium Wychowania Fizycznego i Sportu – panie wraz ze studentami przygotowały specjalne przeszkody w różnych kategoriach. Co najważniejsze, każde dziecko zostanie nagrodzone medalem. Są też nagrody za zajęcie poszczególnych miejsc – od pierwszego do trzeciego.Małgorzata Ratajczak-Gulba

Dodatkowo na miejscu biegu będą studenci Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu oraz Wydziału Pedagogiki, Psychologii i Socjologii. Zajmą się zabawami animacyjnymi dla dzieci oraz zorganizują badania dla uczestników imprezy.

IV Bieg dla Transplantacji – w niedzielę, 9 czerwca o godzinie 11:00. Trasa będzie prowadzić z uniwersyteckiego stadionu do pobliskiego Parku Poetów. Atrakcje na stadionie będą natomiast dostępne od godziny 10:00.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00