UCZELNIA:

Cenne praktyki

Główna inicjatorka przedsięwzięcia, Katarzyna Jagiełowicz z Europejskiego Forum Studentów AEGEE Zielona Góra, opowiedziała o akcji: – Uważam, że warto podejmować inicjatywy zawodowe podczas studiów. I praktyki, i działalność dodatkowa to jest doświadczenie, które sobie można wpisać.
 
Podobnego zdania jest Martyna Basaj, redaktorka Radia Wrocław, a także aktualna studentka Uzetu. Zaproszono ją na spotkanie, żeby na swoim przykładzie opowiedziała, że można pogodzić aktywność studencką z praktyką zawodową: – Konkretne przykłady konkretnych osób przemawiają do studentów, więc może kogoś skłonimy, że jednak warto wynurzyć się ze stancji i pójść krok do przodu.
 
Martyna właśnie tak zrobiła. Zaczęła od UZetki, potem w ramach swojego kierunku podjęła praktykę w Radiu Zielona Góra, która zaowocowała ofertą dalszej współpracy. Po dwóch latach pojawiła się kolejna propozycja – Martyną zainteresowało się Radio Wrocław. Nic więc dziwnego, że na swoim przykładzie namawia studentów do działania: – Wiele osób się dziwi, bo pracodawcy na "dzień dobry" oczekują doświadczonych pracowników i dziwimy się, że "jak to? Dopiero skończyłem studia i wymagają ode mnie dwa lata praktyk i to jest niemożliwe." Okazuje się, że to jest możliwe, wystarczy pójść na praktykę związaną z zawodem, a nie stanie za sklepową ladą, aby tylko odbębnić i dostać podpis. –
 
Warto wziąć sobie słowa Martyny Basaj do serca, bo mogą one okazać się przepustką do błyskotliwej kariery. Jeśli jednak nadal nie czujecie się zmotywowani, Biuro Karier wraz z AEGEE i mediami studenckimi zaprasza na kolejne spotkania z serii „Zaplanuj swoją karierę”. Najblizsze odbędzie się 16 grudnia, a jego tematem będzie PR od kuchni.

Autor: Alicja Szafran

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00