UCZELNIA:

Były żużlowy menadżer konstruktorem na uczelni

W przeszłości związany z Falubazem Zielona Góra, a ostatnio z klubem z Torunia, gdzie pełnił rolę menadżera. O żużlu często wypowiada się jako ekspert, ale pasje ma też inne. Jacek Frątczak mówił w Rozmowie na 96 FM o swoich związkach z Uniwersytetem Zielonogórskim.

Frątczak współpracuje z Parkiem Naukowo-Technologicznym. Jak definiuje czynność, którą zajmuje się na gruncie uniwersyteckim?

Konstruuję bardziej. Są osoby z Uniwersytetu Zielonogórskiego, które podjęły zaproszenie do współpracy. Dzisiaj mogę powiedzieć, że ja już najmniej partycypuję, ale tematy się rozwijają i zobaczymy, jaki będzie ich efekt. Rzeczywiście, wypełniają skutecznie te tematy mój tzw. wolny czas i moją głowę.Jacek Frątczak

Wspólnym mianownikiem tych działań często jest szeroko rozumiana innowacja. Frątczak za swoje projekty był też nagradzany. Na antenie Radia Index komplementował wykładowców naszej uczelni.

Jestem zaskoczony jakością i poziomem naukowym naukowców z kierunków ścisłych. Nie wiem, dlaczego osoby z zasady, zainteresowane studiowaniem kierunków ścisłych, emigrują poza Zieloną Górę. Poziom jest tutaj topowy.Jacek Frątczak

W Rozmowie na 96 FM nie zabrakło też żużla. Jak Frątczak widzi szanse Falubazu? Więcej o tym w audycji, którą zobaczycie na portalu wZielonej.pl i na Facebooku.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: