AZS:UCZELNIA:

Bez kibiców i bez punktów na inaugurację

Od porażki rozpoczęli zmagania w II lidze siatkarze AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Akademicy ulegli w sobotę, w hali UZ Olavii Oława 0:3.

Spotkanie, decyzją władz uczelni, rozegrano bez udziału publiczności. Mimo to u młodych graczy akademików widać było debiutancką tremę. Pierwszego seta AZS przegrał na przewagi 24:26, opanowując nerwy w końcówce i dzięki dobrej grze m.in. Mateusza Szmigiela doprowadzając do zaciętego finiszu.

W drugiej odsłonie zielonogórzanie prowadzili już 18:14. AZS grał dobrze i wydawało się, że zmierza do wyrównania stanu rywalizacji. Wtedy siedem „oczek” z rzędu zdobyli przyjezdni i to oni ostatecznie wygrali 25:21.

W trzecim secie bardziej doświadczony zespół Olavii dominował od początku do końca. Goście wygrali 25:19 i cały mecz 3:0.

Dziś jeszcze o 19:00 emocje związane z I-ligową piłką ręczną. AZS podejmie WKS Śląsk Wrocław. Transmisja w Radiu Index.