UCZELNIA:

Bachanaliowe koszulki z misją. Dlaczego w tym roku są takie wyjątkowe?

Jak co roku, ruszyła sprzedaż koszulek bachanaliowych. Mają ciekawe wzory i różne kolory, jednak w tym roku kryje się za nimi także coś dużo ważniejszego.

Mój kolega miał wypadek w styczniu, a mój szef z klubu studenckiego WySPa, pomyślał, że można sprzedawać te koszulki przekazując cały dochód z tej akcji na rehabilitację i pomoc koledze. Organizatorem tej akcji jest stowarzyszenie Uzeciak i Parlament Studenckimówi Gabriela, która podjęła się sprzedaży koszulek.

W styczniu tego roku student Uniwersytetu Zielonogórskiego, Nikodem miał poważny wypadek samochodowy. Zdarzenie miało miejsce w okolicach Zielonej Góry. U poszkodowanego doszło do zmiażdżenia rdzenia kręgowego, czego skutkiem jest paraliż nóg.

Nikodem może jednak liczyć na ogromne wsparcie ze strony swoich znajomych z uniwersytetu. W marcowe środy (6, 13 i 20 marca) odbyła się sprzedaż koszulek bachanaliowych, z których dochód zostanie przeznaczony na jego rehabilitację. Do wyboru było kilka wzorów, które z pewnością trafiły w każdy gust. – Nikodem nie będzie raczej mógł chodzić, chociaż i tak w to głęboko wierzymy i chcemy mu pomóc – zapewnia Gabriela.

Warto obserwować dalsze poczynania akcji #PomocdlaNikodema, ponieważ koleżanki i koledzy studenta nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. – Oprócz koszulek, mamy jeszcze małe plany, ale są niedopracowane, więc będzie to raczej niespodzianka – dodaje Gabriela.

rozmowa z Gabrielą

autorka: Natalia Grzegorczyk

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00