AZS:UCZELNIA:ZIELONA GÓRA:

AZS bez szans w lubuskich derbach! Nowa Sól wyraźnie lepsza [WIDEO]

Nie mieli nic do powiedzenia szczypiorniści Olimpu AZS-u UZ w pierwszoligowych derbach Ziemi Lubuskiej.

Akademicy przegrali z UKS-em Trójką Nowa Sól aż 18:33. Już przed meczem było jasne, że zielonogórzanie będą mieli bardzo trudne zadanie. Do meczu przystąpili poważnie osłabieni brakiem Huberta Marca i Wiktora Marczaka Nowosolanie od pierwszej minuty narzucili swój styl gry prowadząc 5:2, 9:4, a do przerwy 17:9.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Gospodarze ani przez moment nie byli w stanie zagrozić pewnej siebie drużynie nowosolskiej. A przewaga gości rosła. Ostatecznie UKS Trójka wygrał różnicą aż 15 bramek – 33:18. Najwięcej bramek dla gospodarzy zdobył Hubert Kamiński – 4.

AZS zajmuje wciąż ostatnie miejsce w tabeli. 10 lutego akademicy podejmować będą w hali UZ lidera tabeli – Grunwald Poznań.