UCZELNIA:

49. Bachanalia za nami! Kto powinien zagrać za rok, na jubileuszowych?

Po tygodniu zabawy pora wrócić na zajęcia. Co na tegorocznych Bachanaliach wypadło zdecydowanie na plus, a co warto poprawić? Zebraliśmy kilka opinii przed ostatnimi, piątkowymi występami artystów na stadionie uniwersyteckim.

Dni Kultury Studenckiej na Uniwersytecie Zielonogórskim rozpoczęła jak zawsze parada bachanaliowa. Jej tematem byli superbohaterowie. W poniedziałek studenci otrzymali symboliczny klucz do bram Zielonej Góry, po czym zaczęli pięciodniową imprezę. Brali udział w Wielkim Grillowaniu, Zmaganiach Akademików, a także zupełnie nowych wydarzeniach, jak zawody „Studencki Mistrz Kierownicy” czy Vampiriada Bachanaliowa.

Był czas również na sport: studenci rozegrali turniej siatkówki, integracyjny turniej w grę boccia, uczestniczyli w Aqua Show czy w Wielkich Derbach Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn. Wyjątkowo w ramach Dni Kultury Studenckiej odbyła się piąta gala „Laur Naukowca” – uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych kół naukowych i organizacji studenckich.

Ukoronowaniem całego tygodnia były występy gwiazd: Nosowskiej, O.S.T.R.-a, DJ-a Hazela czy Quebonafide. Jak się podobały? Kto mógłby zagrać koncert w przyszłym roku?

Z uczestnikami Bachanaliów 2019 rozmawiał Mateusz Kasperczyk. Do zobaczenia i usłyszenia za rok!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00