ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra, jak Warszawa. 95% bonifikaty za użytkowanie wieczyste

Zielonogórscy radni przyjęli uchwałę w sprawie bonifikat od jednorazowych opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności. Będą one wynosić 95%.

Przysługują osobom, które są właścicielami lub współwłaścicielami gruntów zabudowanych budynkami mieszkalnymi bądź udziałów w gruntach związanych z lokalami mieszkalnymi, a także spółdzielniom mieszkaniowym. O wysokości bonifikaty mówił jeszcze przed sesją w Rozmowie na 96 FM Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem.

W zeszłym tygodniu było spotkanie wszystkich klubów u prezydenta. I wszyscy zgodnie powiedzieli zgodnie: dobrze te 95% to jest optymalna bonifikata. Taka sama, jak w Warszawie. Te 5% to są koszty urzędowe. Opłatę na 20 lat będzie można zapłacić nie tylko w tym roku, ale też w kolejnych latach.Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem

Warunek udzielenia bonifikaty to brak zaległości z tytułu opłat rocznych za użytkowanie wieczyste i opłaty z tytułu przekształcenia prawa do gruntu.

Nie wiem czy wszyscy dostaną powiadomienia z urzędu w tym roku. Mamy 15 tys. użytkowników wieczystych na majątku miasta, do których trzeba wysłać powiadomienie, że jest taka możliwość. Wtedy miasto musi czekać na zgodę, że ta osoba chce wykupić. Po tym, jak będzie chęć użytkownika musi być wysłane wyliczenie, ile to będzie kosztować i na końcu musi być wysłana decyzja. Pod tym względem ta ustawa jest trochę wadliwa. Ważne jednak, że będzie bonifikata.Paweł Wysocki, radny Zielonej Razem

Cała Rozmowa na 96 FM z Pawłem Wysockim na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 29-01

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00