ROZMOWA NA 96 FM:

Zaczynali w pubach, a dzisiaj robią galę, którą chwalą w całej Polsce!

Charytatywna gala stowarzyszenia Warto Jest Pomagać w tym roku odbędzie się już po raz piętnasty. 14 grudnia w hali CRS wystąpią m.in. Halina Mlynkova, Mietek Szcześniak czy Marek Piekarczyk. Początki były jednak dużo skromniejsze.

Wspominał je w Rozmowie na 96 FM Grzegorz Hryniewicz, szef stowarzyszenia Warto Jest Pomagać.

Odbywało się to w trzech pubach. Dwie koleżanki i siostra w czapkach Mikołaja robiły mi chórki. Ja śpiewałem jako wokalista do podkładów muzycznych, a nagłaśniał mnie dzisiejszy dyrygent naszej orkiestry – Wojciech Zandecki. Jest z nami od początku. Najpierw mnie nagłaśniał, w kolejnym roku był już w zespole. Wtedy to było sześć osób, tak się rozrosło, że mamy dużą orkiestrę.Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia 'Warto Jest Pomagać'

Tegoroczna edycja zostanie podzielona na dwie części. W pierwszej artyści wykonają kolędy i pastorałki, zaś w drugiej zaprezentują swoją twórczość. Hryniewicz przyznaje, że gwiazdy chętnie zaglądają do Zielonej Góry na galę, za którą niesie się dobra opinia.

Natalia Kukulska, która była u nas, powiedziała, że na takim poziomie nie grała w Polsce koncertu charytatywnego. Dorota Miśkiewicz powiedziała, że organizacyjnie “Opole się chowa”. Dorota Wellman powiedziała w “Dzień Dobry TVN” przy jakiejś okazji, że Zielona Góra ma dwa święta – Winobranie i galę “Warto Jest Pomagać”.  Takie pozytywne słowa trafiają do nas, jest to miód na nasze serca, bo też całe serce w to wkładamy i czujemy, że to dobro do nas wraca.Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia 'Warto Jest Pomagać'

Podczas gali wręczone zostaną statuetki „Anioła Roku 2019”. Po raz pierwszy wręczona zostanie także statuetka „Złotego Anioła”. Otrzyma ją osoba, która w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju polskiej kultury.

Dochód z koncertu wspomoże leczenie kompozytorki Katarzyny Gaertner, pomoże podopiecznej stowarzyszenia Oli Mądry, a także przyczyni się do wyposażenia Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

Tagi
Zobacz więcej
Back to top button
Close
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: