ROZMOWA NA 96 FM:

Za trzy lata szpital będzie wyglądał inaczej

51 mln zł przez najbliższe trzy lata Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wyda na termomodernizację. O inwestycji mówił w Rozmowie na 96 FM Marek Działoszyński, prezes zielonogórskiej lecznicy.

Przetarg na wykonanie prac, które mają poprawić także komfort pacjentów został już ogłoszony. Prawie 40 mln zł to dofinansowanie unijne.

Leczenie jest bardzo ważne, ale wygląd, infrastruktura szpitala, możliwość wypoczynku i to, co oferujemy pacjentom po bezpośrednim leczeniu, także są istotne. Jesteśmy przy parku, możemy oddychać świeżym powietrzem, Jesteśmy w kontakcie z miastem, chcemy, żeby nas wspomogło w tworzeniu takich obszarów, które uprzyjemniają funkcjonowanie pacjenta w szpitalu i osób, które go odwiedzają.Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

Do 2022 roku szpitalny kompleks ma mieć spójny wygląd. Mowa tu o istniejących obiektach, jak i o powstającym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Ona będzie modułowo robiona. Centrum Zdrowia Matki i Dziecka już będzie z piękną elewacją i łącznik, który dołożymy do budynku L, gdzie będzie położnictwo, ginekologia i onkologia jakoś będzie musiał pasować, a przecież to jest budynek z lat 70′ ubiegłego wieku, trzeba będzie jakoś dostosować. Będzie tam zmieniona elewacja, wymienione okna, instalacja itd.Marek Działoszyński, prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze

W programie Rozmowa na 96 FM także m.in. o powstającym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, zmianach, jakie wymusił wyższy niż pierwotnie zakładano koszt inwestycji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00