ROZMOWA NA 96 FM:

Wybory 2018. Mrozek: „organizacje pozarządowe mają ogromny potencjał”

Kto powalczy o fotel prezydenta Zielonej Góry? Wraz z nastaniem 2018 roku, nasiliły się spekulacje i co rusz pojawiają się nazwiska potencjalnych kandydatów do walki o samorząd.

Aleksandra Mrozek, szefowa stowarzyszenia „My Zielonogórzanie” i członkini .Nowoczesnej uważa, że potencjał jest w silnej koalicji, złożonej m.in. ze społeczników.

Liczą się ugrupowania polityczne, ale niedostrzegane są organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, które mają ogromny potencjał. W wyborach samorządowych bardzo często głosy są pozyskiwane bezpośrednim kontaktem „od drzwi do drzwi”. My jako społecznicy potrafimy rozmawiać. Mamy pomysł na Zieloną Górę. Wiele wskazuje na to, że swojego kandydata wystawimy.Aleksandra Mrozek

Zdaniem Mrozek, konglomerat złożony z przedstawicieli partii i organizacji samorządowych nie jest skazany na porażkę.

Będziemy rozmawiać z ugrupowaniami politycznymi, proponując im swój program i przekonując do tego, żeby pójść razem. Startują komitety partyjne i bezpartyjne. Jeżeli postawimy sobie za cel zmianę na fotelu prezydenta Zielonej Góry, to szeroka koalicja, łącznie ze stowarzyszeniami, pewno ten cel przybliży.Aleksandra Mrozek

Wybory samorządowe w listopadzie tego roku. Więcej na ten temat w całym programie Tomasza Misiaka. Rozmowa na 96 FM poniżej.

Rozmowa na 96 FM 03-01

Zobacz więcej
Back to top button
X