ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Wieczyste użytkowanie na własność. Radni proponują bonifikatę

– Jestem zwolennikiem wysokich bonifikat, ale zostawiliśmy, puste miejsce, żeby to przedyskutować – mówi o projekcie uchwały radnych Koalicji Obywatelskiej Marcin Pabierowski.

Z początkiem stycznia ma wejść w życie ustawa przekształcenia wieczystego użytkowania we własność. Radni Koalicji Obywatelskiej proponują uchwałę, a w niej bonifikaty. Ostatnio sporo mówi się o podwyżkach cen za użytkowanie wieczyste w Zielonej Górze. Jak sobie z tym poradzi samorząd?

Muszą być urzędnicy i specjalnie powołany wydział, który odpowie na ten problem. PiS bezrefleksyjnie wprowadził 60% bonifikaty na gruntach państwowych. Powinien to PiS poprawić, dać 90% bonifikaty tak, jak Rafał Trzaskowski na grunty miejskie w Warszawie.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Radny Pabierowski zaznaczył, że projekt uchwały został złożony w ratuszu i niebawem powinno dojść do spotkania z władzami miasta m.in. w sprawie wysokości bonifikaty, jaka mogłaby być w Zielonej Górze.

Chcemy o tym rozmawiać, chcemy dyskutować z Komisją Gospodarki, analizować w budżecie miasta. Jestem zwolennikiem wysokich bonifikat takich, jak w Warszawie. My jednak zostawiliśmy puste miejsce w uchwale, żeby to przedyskutować.Marcin Pabierowski, radny Koalicji Obywatelskiej

Cała Rozmowa na 96 FM z Marcinem Pabierowskim na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 21-12

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00