ROZMOWA NA 96 FM:

Wawrzyny wracają z emigracji

– Zainteresowanie tym konkursem jest bardzo duże i niesłabnące mówi o Lubuskich Wawrzynach Andrzej Buck, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im. C.K. Norwida w Zielonej Górze.

15 lutego poznamy nominowanych Lubuskich Wawrzynów 2017. Do Wawrzynu Literackiego w tym roku zgłoszono 41 prac, do naukowego 23 i o dwie mniej do dziennikarskiego.  Uroczysta gala odbędzie się 22 lutego i po dwóch latach powraca do Sali Dębowej WiMBP.

Myśmy ostatnie dwa lata byli na emigracji w Centrum Nauki Keplera, dzięki uprzejmości pani dyrektor Agaty Miedzińskiej. Teraz wracamy do zmodernizowanej, trochę innej estetycznie i funkcjonalnie Sali Dębowej im. Janusza Koniusza. To jednak pierwszy etap remontu. Czeka nas jeszcze drugi. Mówię to w kontekście Wawrzynów i innych wydarzeń, że mimo, iż miejsc jest więcej, bo było 105, jest 180, to jednak nadal tych miejsc jest za mało.Andrzej Buck, dyrektor WiMBP im. C.K. Norwida

Przyciągają m.in. spotkania autorskie. Jedno z nich, z red. Tomaszem Sekielskim odbędzie się dzień przed galą Wawrzynów. Sekielski jest jednym z jurorów Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego 2017.

Mnie interesuje, żeby to byli ludzie kompetentni i profesjonalni. Też kiedyś uprawiałem ten zawód jako piszący dziennikarz, więc ci autorzy i te gatunki nie są obce. Mimo różnych dyskusji, narzekań, dla piszącego jest ważne to, kto go ocenia.Andrzej Buck, dyrektor WiMBP im. C.K. Norwida

Więcej o Lubuskich Wawrzynach poniżej w całej Rozmowie na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM 08-02

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: