HOTLUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

W. Sługocki o sejmiku: Nie rozmawiamy z tymi, którzy nas zdradzili

Dziś sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego. O sejmik i liczbę szabel pytała w Rozmowie na 96 FM Kaja Rostkowska. Od dłuższego czasu zarząd województwa nie ma większości do samodzielnego rządzenia.

O przełamanie patowej sytuacji pytany był w porannej audycji poseł Waldemar Sługocki, szef lubuskiej PO. – Na pewno nie będziemy rozmawiać z tymi, którzy od nas odeszli – podkreślił Sługocki.

Którzy zachowali się w sposób nielojalny, którzy zostali przez nas upodmiotowieni, którym zaufaliśmy, którzy pojawili się na naszych listach, który otrzymali bardzo poważne funkcje w sejmiku. Mimo tego podnosiły, że były traktowane nie podmiotowo, stąd ich z nami nie ma, bo odeszły, zdradziły. Nie zamierzamy z tymi osobami w żaden sposób rozmawiać.

Sługocki podkreślił, że cały czas trwają rozmowy z potencjalnymi radnymi, którzy mogliby wesprzeć koalicję.

Nigdy dopóty, dopóki nie jest podpisana nowa umowa, to niczego nie można być pewnym. W polityce zawsze trzeba być skromnym i prowadzić dialog. Zwłaszcza wtedy, gdy sytuacja jest wyrównana.

Zarząd województwa chce pozyskać radnych z klubu Bezpartyjnych. Dzisiejsza sesja rozpocznie się o 11:00. Będzie prowadzona w formie zdalnej. Cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
X