ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

W. Kuchta: Miasto jest coraz bezpieczniejsze

Czy Zielona Góra jest bezpieczna? Takie pytanie usłyszał w Rozmowie na 96 FM Wiesław Kuchta, radny miejski klubu Zielona Razem, który w kolejnej kadencji, podobnie, jak w dwóch poprzednich został przewodniczącym komisji bezpieczeństwa, praworządności i porządku publicznego.

Zdaniem Kuchty w mieście jest coraz bezpieczniej.

Poziom bezpieczeństwa to nie tylko są służby policyjne. To jest służba zdrowia, państwowe i ochotnicze straże pożarne, straż miejska, ale także infrastruktura drogowa, która może zapewnić bezpieczeństwo. Dla policji miarą bezpieczeństwa jest bilans zdarzeń występujących podczas Winobrania. Z raportów wynika, że z roku na rok tych zdarzeń jest coraz mniej.

Kuchta jest zdania, że warto, aby miasto przekazywało środki na dodatkowe patrole dla mundurowych. Ponadto chciałby dalszych inwestycji w miejski monitoring.

Należałoby rozszerzyć monitoring na sołectwa. Problem jest techniczny, nie mamy dobrych światłowodów. Ważne są też działania wszystkich służb. Kiedy Zieloną Górę nawiedził huragan, wszystkie służby pracowały, a zabrakło spójności z energetyką. Wyszło na to, że było posprzątane, a w dalszym ciągu nie było prądu w niektórych miejscach.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00