ROZMOWA NA 96 FM:

Tyszkiewicz o sytuacji w DPS: Nie wiem, kto zawinił

– Na bazie DPS-u ścierają się różne nurty polityczne, to nie służy mieszkańcom i miastu – skomentował sytuację wokół Domu Kombatanta Wadim Tyszkiewicz. Senator RP był gościem Rozmowy na 96 FM.

W audycji stwierdził, że źle stało się, iż DPS stał się przedmiotem walki politycznej.

To nie jest dobre, to ani dobra reklama dla Zielonej Góry, ani nic dobrego dla pensjonariuszy. Chodzi o ich dobro. Organizujemy zbiórkę, w którą też się włączyłem. To chyba nie powinno tak wyglądać. Coś tam źle się stało, że nagle DPS jest używany do walki politycznej. Te polityczne nurty się tam ścierają.

Tyszkiewicz powiedział, że nie jest w stanie stwierdzić, kto zawinił. Zaznaczył, że im większy szum medialny, tym gorzej dla mieszkańców DPS-u.

Myślę, że najważniejsze jest, żeby mieszkańcy DPS-u wrócili do zdrowia i żeby żyli normalnie. Oni płacą pieniądze, oni nie są tam za darmo. Albo płacą ich rodziny, albo pobierane są z ich emerytur. Sytuacja epidemiologiczna, która się przytrafiła? Ktoś powinien za to odpowiadać.

Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl. W programie także m.in. o sytuacji w sejmiku województwa oraz o idei lubuskiego trójmiasta.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: