ROZMOWA NA 96 FM:

Tor z przeszkodami dla mieszkańców, ale nie dla przyrody. 4 Żywioły rosną w siłę na Chmielnej

Trwa liczenie głosów w edycji budżetu obywatelskiego na rok 2019. Wyniki mamy poznać do końca lipca. Tymczasem w mieście odbywają się prace związane z budową inwestycji, które zwyciężyły w poprzednich latach.

Bardzo aktywnie w budżecie obywatelskim uczestniczą mieszkańcy ulicy Chmielnej. Ich zaangażowanie przyniosło już skutek: tamtejsze zbiorniki wodociągowe zyskały barwy czterech żywiołów za sprawą kolorowych murali. Obecnie natomiast powstaje tor przeszkód dla dorosłych „4 Żywioły”. I to w sposób korzystny zarówno dla zielonogórzan, jak i środowiska.

Przeszkody są zlokalizowane przy ścieżkach. Nie wiem, ile razy przeszliśmy ten teren z geodetą i inwestorem. Mogę powiedzieć, że chyba cztero- czy pięciokrotnie trasa była zmieniana tak, aby ingerencja w teren była jak najmniejsza. Aby żadne drzewo nie musiało tam polecieć.Agnieszka Opalińska, Grupa Inicjatywna 4 Żywioły

Tor ma długość 2200 metrów. Liczy sobie 16 przeszkód o różnym stopniu trudności, np. labirynt, równoważnię i minipark linowy. Gotowa trasa będzie przeznaczona zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych w treningach fizycznych. Każda z atrakcji będzie dokładnie opisana.

Przy każdej przeszkodzie będzie tablica i instrukcja, jak urządzenia się używa: łatwiejsza i bardziej zaawansowana ścieżka ćwiczenia. Cała trasa zostanie też oznakowana kierunkami i będzie jej mapa. Mamy pomysł, by wręczać też mapy przy otwarciu.Agnieszka Opalińska

Więcej informacji znajdziecie w całej rozmowie.

Rozmowa na 96 FM – Agnieszka Opalińska

źródło: facebook.com/chmielnazg

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: