ROZMOWA NA 96 FM:

Tłoczno w Sali Dębowej, uroczyście w Wiechlicach. Wspomnienia z Festiwalu „Kozzi-Holoubek-Głowacki”

Podobno nie ma festiwalu bez skandalu. W tym przypadku można narzekać tylko na brak miejsc. Kozzi Film Festiwal ma jednak to do siebie, że przyciąga gwiazdy filmu i teatru, a za nimi – tłumy publiczności. Organizatorom można więc ten „skandal” wybaczyć.

W trakcie kilku dni wydarzenia odbyło się mnóstwo projekcji filmowych, spotkań autorskich i warsztatów. Były to atrakcje zarówno dla małych, jak i dużych widzów, np. filmowe dyktando z Joanną Krzyżanek, monodramy Soni Bohosiewicz i Piotra Cyrwusa oraz oczywiście gala wręczenia „Klapsów” w Wiechlicach.

Festiwal podsumował Andrzej Buck, dyrektor biblioteki Norwida, a jednocześnie dyrektor artystyczny imprezy.

Na spektaklu finałowym w Sali Dębowej zabrakło miejsc. To dla mnie był „skandal” bardzo inspirujący. Mam jeszcze takie spostrzeżenie, że nagle wśród publiczności zaczęli dominować ludzie młodzi. To jest bardzo budujące, tym bardziej, że nasz festiwal proponuje rzeczy ambitniejsze czy artystycznie ważniejsze. Andrzej Buck

Całość rozmowy dostępna poniżej. W niej również o tym, jakie usługi dla użytkowników oferuje biblioteka Norwida oraz o rozwoju polskiego kina.

Andrzej Buck

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X