ROZMOWA NA 96 FM:

Serbia, Kazachstan i Ukraina na wyciągnięcie ręki. Od jutra zobaczymy „Oblicza Tradycji” [PROGRAM FESTIWALU]

Co roku w miejscowościach województwa lubuskiego rozbrzmiewa muzyka z różnych zakątków świata. Mieszkańcy mogą wspólnie potańczyć z grupami ludowymi, które przyjeżdżają na festiwal folkloru „Oblicza Tradycji”. Impreza, organizowana przez Regionalne Centrum Animacji Kultury, uroczyście rozpocznie się w tę niedzielę, 7 lipca w skansenie w Ochli.

Muzeum Etnograficzne będzie gościć zaproszone zespoły od 11:00. Artyści zaprezentują tańce, muzykę, a także kulinaria.

Zespoły przyjeżdżają, mają swoje zagrody, w których przedstawiają lekcje folkloru. Jest oczywiście degustacja jadła regionalnego, które przygotowują zespoły zaproszone na festiwal. Można i dobrze zjeść, i potańczyć, i poznać tradycję, kulturę z regionu lubuskiego, ale przede wszystkim z Europy i świata.Magda Mądry, kierownik działu edukacji, badań i animacji kultury w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Festiwal „Oblicza Tradycji” to także folkostrefa na zielonogórskim deptaku, która zostanie otwarta w poniedziałek.

Właśnie tam mamy wystawców na folkojarmarku, którzy przedstawiają różnego rodzaju rękodzieło. Są folkozabawy z zespołami zaproszonymi na festiwal. Zapraszamy więc w szczególności lokalną społeczność do udziału w tych folkozabawach. Mamy także folkorelaks. To jest strefa relaksu, warsztatów i animacji dla dzieci i dorosłych. W tym roku planujemy warsztaty taneczne i warsztaty z biżuterii.Magda Mądry

Zielona Góra nie będzie jednak jedynym miejscem na festiwalowej mapie. Grupy folklorystyczne przyjadą też do Torzymia, Małomic, Łagowa czy Żar. Wystąpią tancerze i śpiewacy z Serbii, Kazachstanu, Słowacji oraz gospodarz festiwalu – Lubuski Zespół Pieśni i Tańca.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Oblicza Tradycji” zakończy Gala Tradycji. Odbędzie się 12 lipca o 19:00 w zielonogórskim amfiteatrze.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00