ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Sebastian Ciemnoczołowski: Inwestycje? Koszty wzrastają, ale trzeba je dokończyć

Jakie inwestycje są i będą realizowane w 2023 roku w Szpitalu Uniwersyteckim. O tym dziś w „Rozmowie na 96 FM”. Gościem był Sebastian Ciemnoczołowski, główny specjalista ds. rozwoju szpitala.

Placówkę czeka trudny rok związany z inflacją i drożyzną.  – Mimo tego inwestycje, szczególnie te z unijnym wkładem, trzeba dokończyć – mówił Ciemnoczołowski. Mowa tu o OIOM-ie i okulistyce.

Nie możemy skończyć takich inwestycji. Po przetargach OIOM kosztował 26 milionów, czekali na to pacjenci. Nie możemy zerwać umowy, ale firma z racji tego, że wszystko idzie w górę, wystąpiła o waloryzację tego przedsięwzięcia i oczekiwała wstępnie 10 milionów więcej za inwestycję. Musimy się gdzieś spotkać w środku. 

W wyniku waloryzacji szpital musi dopłacić do inwestycji kwotę około pięciu milionów złotych. Drugą ważną inwestycją realizowaną w ramach „Polskiego Ładu” to przebudowa układu komunikacyjnego.

To rozbudowany projekt, nie tylko nowe chodniki, drogi, oświetlenia oraz place zabaw i tężnia, ale także miejsca dla rowerów i potrzebne miejsca parkingowe. Będą na tej przestrzeni zlokalizowane w wielu miejscach. 

W ramach tej inwestycji ma się zwiększyć liczba wjazdów i wyjazdów ze szpitala. Koszt ma wynieść 47 milionów złotych, z czego 30 milionów pochodzi z Polskiego Ładu, 17 dołożył samorząd.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00