ROZMOWA NA 96 FM:

Ruch na targowiskach. Ł. Porycki: potrzebne większe środki ostrożności

Czy zaostrzone restrykcje rządu, dotyczące m.in. wyjść z domu sprawdzają się? Mają one także sprzyjać seniorom. Sklepy w godzinach 10:00-12:00 mają obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia.

Starsze osoby chętnie korzystają z targowisk. Dużym zainteresowaniem nadal cieszy się m.in. rynek przy ul. Owocowej. Dowód? Zdjęcie, które otrzymaliśmy od słuchacza. W Rozmowie na 96 FM Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego apelował o rozsądek.

Mam wrażenie, że w początkowej fazie wprowadzenia nowych restrykcji, nie wszyscy zrozumieli ich idee. To nie jest tak, że seniorzy mają w tych godzinach wyjść na miasto. To jest ułatwienie, żeby mogli wyjść spokojnie na zakupy, nie narażając się na kontakt z większą ilością ludziŁukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego
.

Wicemarszałek proponuje, aby ograniczyć ilość wejść na targowiska.

Widzę te zdjęcia z rynków na Owocowej i Anieli Krzywoń. Zwracam się z apelem do zarządców, aby ograniczyć ilość wejść po to, aby łatwiej kierować strumień ludzi, którzy chcą zrobić zakupy. Musimy wspólnie zadbać o to, aby osoby starsze bezpiecznie robiły zakupy.Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego

Porycki zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż dla sprzedających rynek może być jedynym źródłem dochodów, ale podkreślił również, że potrzebne są działania, które zapewnią kupującym jeszcze większe bezpieczeństwo.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: