HOTROZMOWA NA 96 FM:

Prof. Izdebski: społeczeństwo pokazało rządowi, ze potrafi się zintegrować

– Zaskoczyła mnie skala protestów – mówił dziś w Rozmowie na 96 FM na temat protestów kobiet w sprawie zaostrzenia ustawy aborcyjnej prof. Zbigniew Izdebski.

Seksuolog był gościem Radia Index. Na naszej antenie zauważył, że na protestach były widoczne również starsze osoby, ale to jednak młodzi nadawali ton manifestacjom, co naukowiec naszej uczelni uważa za zaskoczenie.

Skala udziału ludzi młodych zaskoczyła mnie, chociaż przewidywałem, że coś się z młodymi ludźmi zadziać. Nie spodziewałem się jednak, że to poczucie obywatelskości będzie duże.

Prof. Izdebski jest przeciwnikiem łączenia aspektów światopoglądowych z prawem i konstytucją.

Jeżeli my mówimy o osobach wierzących, to zgodnie z doktryną kościoła katolickiego aborcja jest grzechem. W związku z tym powinniśmy tak pracować, w ramach kościoła, żeby osoby deklarujące się jako katolicy, nie decydowały się na tego typu przekroczenie norm moralnych, które są związane ze swoją wiarą. Jestem absolutnie przekonany, że kwestii światopoglądowych nie powinno się uwzględniać w tego typu ustawach.

Seksuolog stwierdził, że skutkiem tych protestów było pokazanie rządowi, że społeczeństwo potrafi się zintegrować. – Nawet w tak dużym kryzysie, jak epidemia – dodał nasz gość, który sam jest ojcem dziecka niepełnosprawnego. – My mówimy o jednak dzieciach, które rodzą się z totalnym uszkodzeniem. Tu mi brakuje głosu lekarzy ginekologów – powiedział prof. Izbdeski. Cała Rozmowa na 96 FM na portalu wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: