PIŁKA NOŻNA:ROZMOWA NA 96 FM:

Prezes Lechii: połączyliśmy się, bo chcemy wskoczyć na wyższy poziom

– Potrzebujmy 2-3 lat – mówi prezes Karol Krępa o wizji awansu Lechii Zielona Góra do wyższej ligi. Klub rywalizuje obecnie w III klasie rozgrywkowej i właśnie doprowadził do połączenia z IV-ligowym TS-em Masterchemem Przylep.

Pół roku zajęło zajęło przygotowanie połączenia Lechii z TS-em od momentu rozpoczęcia rozmów. W przeszłości w Zielonej Górze było kilka piłkarskich fuzji, które jednak nigdy futbolu w mieście znacząco nie ulepszyły.

Tamte fuzje były spowodowane czymś innym, sytuacją finansowo-organizacyjną klubu. Tu jest inaczej, to wszystko jest u nas poukładane. Nie musieliśmy się łączyć. Połączyliśmy się, żeby osiągnąć cel sportowy, wskoczyć na wyższy poziom.<span class="su-quote-cite">Karol Krępa, prezes Lechii Zielona Góra</span>

Karol Krępa wierzy, że połączenie pozwoli na jeszcze lepszy rozwój młodych piłkarzy w Zielonej Górze. Bo to wychowankowie mają stanowić o obliczu Lechii.

Ja marzę o tym, żeby to był klub dla zielonogórzan. Życie na pewno przymusi nas do 2-3 transferów, ale to wychowankowie naszych szkółek, zielonogórzanie mają być głównie w kadrze. Zielona Góra dla zielonogórzan. Lechia skupiająca wszystkich zawodników. Byłaby to piękna idea.<span class="su-quote-cite">Krzysztof Stacewicz, dyrektor zarządzający Lechii Zielona Góra</span>

Działacze przyznali, że teraz po połączeniu z TS-em pracują nad umową sponsorską z firmą Masterchem. – Myślę, że w połowie marca będziemy mogli to ogłosić – dodał prezes Krępa.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00