PIŁKA NOŻNA:ROZMOWA NA 96 FM:

Prezes Lechii: połączyliśmy się, bo chcemy wskoczyć na wyższy poziom

– Potrzebujmy 2-3 lat – mówi prezes Karol Krępa o wizji awansu Lechii Zielona Góra do wyższej ligi. Klub rywalizuje obecnie w III klasie rozgrywkowej i właśnie doprowadził do połączenia z IV-ligowym TS-em Masterchemem Przylep.

Pół roku zajęło zajęło przygotowanie połączenia Lechii z TS-em od momentu rozpoczęcia rozmów. W przeszłości w Zielonej Górze było kilka piłkarskich fuzji, które jednak nigdy futbolu w mieście znacząco nie ulepszyły.

Tamte fuzje były spowodowane czymś innym, sytuacją finansowo-organizacyjną klubu. Tu jest inaczej, to wszystko jest u nas poukładane. Nie musieliśmy się łączyć. Połączyliśmy się, żeby osiągnąć cel sportowy, wskoczyć na wyższy poziom.Karol Krępa, prezes Lechii Zielona Góra

Karol Krępa wierzy, że połączenie pozwoli na jeszcze lepszy rozwój młodych piłkarzy w Zielonej Górze. Bo to wychowankowie mają stanowić o obliczu Lechii.

Ja marzę o tym, żeby to był klub dla zielonogórzan. Życie na pewno przymusi nas do 2-3 transferów, ale to wychowankowie naszych szkółek, zielonogórzanie mają być głównie w kadrze. Zielona Góra dla zielonogórzan. Lechia skupiająca wszystkich zawodników. Byłaby to piękna idea.Krzysztof Stacewicz, dyrektor zarządzający Lechii Zielona Góra

Działacze przyznali, że teraz po połączeniu z TS-em pracują nad umową sponsorską z firmą Masterchem. – Myślę, że w połowie marca będziemy mogli to ogłosić – dodał prezes Krępa.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: