ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Poseł B. Wontor: Nowa Lewica jest mniej demokratyczna od PiS-u

– PiS jest partią bardzo demokratyczną, w porównaniu ze standardami Nowej Lewicy – mówi Bogusław Wontor, poseł SLD. Za nami pierwsza Konferencja Wyborcza Stowarzyszenia Lewicy Demokratycznej, a więc frakcji stojącej w kontrze do Nowej Lewicy, której szefuje Włodzimierz Czarzasty.

W Rozmowie na 96 FM działania tego ugrupowania krytykował Bogusław Wontor, który uważa, że Nowa Lewica nie przestrzega demokratycznych standardów.

Gdzie z jednej strony krytykuje np. panią marszałek Sejmu RP za reasumpcję głosowaniach, a u pana Czarzastego na gremiach to była norma. Reasumpcje były wtedy, kiedy mu głosowanie nie wyszło, a wcześniej policzył sobie, ile osób musi zawiesić, żeby jego głosowanie przeszło po jego myśli.

Wontor uważa, że Stowarzyszenie Lewicy Demokratycznej chce nawiązać do dawnego SLD, kiedy ugrupowanie w kraju cieszyło się największym poparciem Polaków.

Dla nas najważniejszą rzeczą był człowiek. I wszystko, co się z nim wiąże – polityka społeczna, sprawy gospodarcze, edukacja, oświata, służba zdrowia, ale także ekologia. Myśmy się na tym zawsze skupiali, a to jest dzisiaj pomijane.

Poseł podkreślił, że dla SLD ważni są też seniorzy, w przeciwieństwie – jak twierdzi Wontor – do Nowej Lewicy. Cała Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00