ROZMOWA NA 96 FM:

Pochwały od PO dla PiS. Za co? Za obwodnicę południową

Sukces wczoraj obwieścił na Facebooku przebywający na urlopie Janusz Kubicki i od razu podziękował ministrowi Jerzemu Maternie. Chodzi o budowę obwodnicy południowej i 115 mln zł unijnej dotacji z Ministerstwa Rozwoju na tę inwestycję. Do grona winszujących przyłącza się również radny PO Marcin Pabierowski.

 

Głosów przeciwnych budowie tej drogi nie brakowało. Pierwotnie projekt obwodnicy południowej został negatywnie oceniony przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Odwołanie zostało jednak rozpatrzone pozytywnie. Z takiego rozwiązania cieszy się Marcin Pabierowski. Wiceprzewodniczący Rady Miasta zaznaczył w Rozmowie na 96 FM, że punkty sporne przy planowaniu budowy tej drogi zostały już zażegnane.

Mocno zaangażowaliśmy się w ten proces projektowy. To był rok-półtora roku temu. Robiliśmy wizję lokalną z radnym Sapą i radnym Rosikiem. Oceniliśmy studium korytarzowe, wnieśliśmy uwagi i zostało ono poprawione. Na osiedlu Eden w Raculi została droga odsunięta oraz zabytkowe drzewostany zostały też zabezpieczone, droga nie będzie przez nie przechodzić. Super informacja.Marcin Pabierowski

Obwodnica ma mieć długość 12 km. Całkowity koszt inwestycji to 150 mln zł, ale miasto zapłaci tylko 35 mln zł. Wiceprzewodniczący Rady Miasta nie ma wątpliwości, obwodnica południowa to bardzo dobre rozwiązanie dla miasta. Pabierowski cieszy się, że w starania o obwodnicę zaangażował się Jerzy Materna, wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Omija Jędrzychów w bezpiecznej odległości, świetnie komunikuje Wilkanowo, później kwestia Raculi i Drzonkowa, czyli odciążenie transportowe i uspokoi ruch na Trasie Północnej. Ja zawsze przyklasnę temu, kto będzie się starał o pieniądze dla miasta. Wcześniej minister Sługocki aktywnie działał, teraz jest kolejny minister. Pani minister Rafalska mocno działa i doposaża Gorzów, w końcu jest jakaś przeciwwaga.Marcin Pabierowski

Obwodnica południowa ma być gotowa w 2022 r. Połączy Raculę z Wilkanowem.

Rozmowa na 96 FM – Marcin Pabierowski

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: