LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNE

Paradyż polityczny? Milewski: Partyjni politycy lubią mówić o czymś, co się nie wydarzyło

Jakie wnioski po spotkaniu w Paradyżu ma prezydent Nowej Soli? Jacek Milewski obok włodarzy Zielonej Góry i Gorzowa podpisał Nowe Porozumienie Paradyskie.

W Rozmowie na 96 FM prezydent Nowej Soli mówi, że temat podziału administracyjnego powraca cyklicznie, mniej więcej co 20 lat.

Samorządowcy mają dobrą cechę, że przewidują. Doszliśmy wspólnie do wniosku, że warto porozmawiać. Nawet, jeśli przyjmiemy wariant optymistyczny, nawet jeśli jest to tylko opracowanie naukowe, które nie wywołuje skutku praktycznego, to jednak wydaje nam się, że czemuś ono służy i dlatego zaprosiliśmy do dyskusji szerokie grono.

Milewski odniósł się do słów przedstawicieli Platformy Obywatelskiej, którzy mówią, że takie spotkanie to „szykowanie gruntu” pod wybory samorządowe pod kątem sejmiku województwa lubuskiego.

Partyjni politycy mają taki dziwny dar mówienia o czymś, co się jeszcze nie odbyło. Oceniają przez pryzmat politycznej walki wyborczej coś, co dopiero miałoby nastąpić. Nie chcę odnosić się do czysto partyjnych sugestii panów z Platformy. Zwracam uwagę na fakt, że województwo lubuskie nie należy do PO, PiS-u, Trzeciej Drogi, czy kogokolwiek innego. Ono jest nasze.

Milewski zapowiedział, że dyskusja na temat województwa lubuskiego będzie kontynuowana. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00