ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Wiceprezydent Paweł Tonder: Przygotujemy gradację dróg do inwestycji

Paweł Tonder, nowy wiceprezydent Zielonej Góry odpowiedzialny za inwestycje i sprawy drogowe był gościem Rozmowy na 96 FM.

Nowy członek gabinetu prezydenta Marcina Pabierowskiego mówił o wyzwaniu, jakie go czeka, a także o tym, jak to się stało, że została mu złożona propozycja wiceprezydentury.

Dosyć prosto to się stało. Zaproponowano mi tę funkcję, poproszono o wspomożenie pana prezydenta. Ja wyraziłem zgodę. Znamy się wiele lat, bo studiowaliśmy razem, mamy do siebie pełne zaufanie. Pozwoliło się to dość łatwo skomunikować. Oczywiście jest to olbrzymie wyzwanie i olbrzymia zmiana.

Nowy wiceprezydent jest już po pierwszych rozmowach z urzędnikami odpowiedzialnymi za inwestycje, zwłaszcza te drogowe. Pierwszy etap to diagnozowanie stanu dróg i postępów inwestycyjnych.

Sprawdzam, jakie dokumentacje są gotowe, gdzie są pozwolenia na budowę, zgłoszenia robót. Chcę się zająć diagnozą, zdiagnozować drogi, w które trzeba zainwestować. Będzie uchwała odnośnie do postępowania z drogami, dotycząca stanu dróg, natężenia. To pozwoli przygotować wykaz inwestycji i mieszkańcy będą widzieć, kiedy i w jakiej kolejności będziemy te drogi realizować.

Kolejny aspekt to pochylenie się nad drogami wlotowymi i wylotowymi. Więcej w całej Rozmowie na 96 FM. Program do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00