ROZMOWA NA 96 FM:

Niebawem tor przeszkód, a potem single track? Kolejne plany mieszkańców Chmielnej

– Udało się, jesteśmy bardzo zadowolone – mówią przedstawicielki Grupy Inicjatywnej po sobotnim sprzątaniu lasu na ul. Chmielnej, gdzie niebawem ma powstać naturalny tor przeszkód.

Frekwencja dopisała, w sprzątanie lasu zaangażowała się spora grupa osób. Co znaleziono w lesie? Butelki, puszki, pampersy, a nawet meble. Wszystko posprzątano po to, żeby za jakiś czas na Chmielnej pojawiła się kolejna atrakcja. Tym razem będzie to tor przeszkód. Emilia Kondrad z Grupy Inicjatywnej uspokajała w Rozmowie na 96 FM, że inwestycja nie zaburzy charakteru tego miejsca, które służy spacerującym, a jedynie je wzbogaci.

17 przeszkód, które będą wybrałyśmy, sa w takich miejscach, żeby one nie przeszkadzały. One są wzdłuż głównych traktów, ale nie na nich. Ścieżki udeptane przez mieszkańców są tak szerokie, że zmieści się dużo osób. Chcemy utwardzić drogę. Ona jest wydeptana, ale nie ma bezpiecznej nawierzchni. Postawimy ławki, dodamy kosze na śmieci, bo to jest też istotnym elementem.Emilia Kondrad

Tor przeszkód ma służyć i młodszym i starszym, a także osobom o różnej kondycji fizycznej.

Będą takie przeszkody, które umożliwią nawet zaspokojenie ciekawości dzieci. Będzie można poćwiczyć dolne, górne partie mięśni, równowagę, skoczność, zwinność, sprawność. Przeszkody nie będą trudne.Emilia Kondrad

Mieszkanki Chmielnej myślą już też o kolejnej inicjatywie, którą chciałyby spożytkować za pieniądze z kolejnego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem plany zakładają budowę m.in. single tracka. Więcej na ten temat na portalu wZielonej.pl w całej Rozmowie na 96 FM z Emilią Kondrad.

Rozmowa na 96 FM 23-04

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: