ROZMOWA NA 96 FM:

Nie Urbaniak, ale też prawnik. Kornalewicz kandydatem na prezydenta?

Platforma Obywatelska i Nowoczesna do wyborów samorządowych pójdą razem. Kto zostanie kandydatem na prezydenta Zielonej Góry? Do giełdy nazwisk dorzucamy kolejne.

W poniedziałek odbędzie się posiedzenie zarządu regionu Platformy Obywatelskiej. Adam Urbaniak przypomina, że partia chce przeprowadzić prawybory i liczy, że ten pomysł nie upadł po mariażu z Nowoczesną. Sam przewodniczący Rady Miasta  konsekwentnie kandydowaniem na fotel prezydenta zainteresowany nie jest, ale nie oznacza to, że PO nie wskaże kandydata z doświadczeniem prawniczym. Mowa tu o mecenasie Robercie Kornalewiczu.

Ta kandydatura na pewno byłaby świetną wiadomością dla Zielonej Góry. Ktoś mógłby zarzucić mu to, że nie był wcześniej radnym. Jednak jest adwokatem, który zajmuje się obsługą jednostek samorządu terytorialnego i jego wiedza jest przeogromna. Nikt nie mógłby zarzucić mu braku kompetencji.Adam Urbaniak

A jaki pomysł partia ma na kampanię wyborczą? Urbaniak zaznacza, że wzorem innych środowisk politycznych, to nie będzie totalna krytyka miasta. – Nie chcemy uprawiać politycznej nawalanki, ale pewne rzeczy można było zrobić lepiej – dodaje przewodniczący Rady Miasta.

Chcielibyśmy zestawić Zieloną Górę z innymi ośrodkami w Polsce i pokazać, że inne rzeczy można zrobić lepiej. Np. polityka senioralna – Poznań, rozwój infrastrukturalny Rzeszów. To nie jest tak, że w Zielonej Górze nic się nie działo.Adam Urbaniak

Więcej o wyborach samorządowych w mieście i pomysłach PO poniżej w całej Rozmowie na 96 FM.

Rozmowa na 96 FM 08-03

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: