ROZMOWA NA 96 FM:

Nie rób tego w domu. Ale pod okiem fachowca i w szczytnym celu już tak! Charytatywny trening biegu z przeszkodami

W najbliższą niedzielę Tomasz Guzowski leci do Stanów Zjednoczonych, gdzie ma rozpocząć kosztowne leczenie, którego celem jest zatrzymanie postępującej, ciężkiej choroby genetycznej.

Koszt terapii to milion złotych, dotychczas bliscy zielonogórzanina zebrali przeszło 1/4 tej kwoty. Pieniądze nadal są potrzebne i nadal wpływają.

Do akcji włącza się radny Rafał Kasza, który trenuje biegi z przeszkodami. Na torze przy ul. Kożuchowskiej organizuje otwarty trening. Dochód z zakupu cegiełek zostanie przekazany Tomkowi.

Ten tor jest niebezpieczny dla ludzi, którzy nie mieli wcześniej z tym styczności. Trzeba z tymi osobami cały czas być, pokazywać, jak te przeszkody pokonywać. Ja takie otwarte treningi robię przeważnie raz w miesiącu i to też nie zawsze, bo jak mam okres startowy, to już skupiam się na sobie.Rafał Kasza, radny Zielonej Razem

Ale w kolejną niedzielę skupi się na udzielaniu rad uczestnikom treningów. To nie pierwsza charytatywna impreza organizowana przez Kaszę. Trening biegu z przeszkodami na torze przy ul. Kożuchowskiej odbył się także przy okazji finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Byli ludzie tacy, którzy są już przygotowani do tego typu rywalizacji, jak również laicy, którzy byli wysportowani, ale chcieli spróbować czego innego. Jak się nie ma tej techniki i wiedzy dotyczącej pokonywania przeszkód, to nawet wysportowana osoba ma kłopoty. Trzeba to wszystko na spokojnie pokazać.Rafał Kasza, radny Zielonej Razem

Trening w kolejną niedzielę o 11:00, zaś w maju kolejna impreza sportowa dla miłośników biegów z przeszkodami odbędzie się na deptaku. Więcej o niej w całej Rozmowie na 96 FM.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: