ROZMOWA NA 96 FM:

Mrozek: jestem zwolenniczką budowy każdej drogi

Cierpliwość kierowców, którzy jeżdżą po Zielonej Górze wystawiana jest obecnie na próbę. Remontowana jest ul. Bohaterów Westerplatte, utrudnienia są też przy okazji budowy Trasy Aglomeracyjnej. Przy jezdni można spotkać tzw. „przepraszacze”, w których magistrat apeluje o wyrozumiałość.

Narzekać czy zacisnąć zęby? Wszak wiadomo, wszystko robione jest po to, żeby po Zielonej Górze jeździło się lepiej. Aleksandra Mrozek z .Nowoczesnej nie ma wątpliwości, trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Gdybym powiedziała, że jestem super zadowolona to nie, ale ja to rozumiem. Te remonty trzeba wykonać, wykonuje się je w takiej, a nie innej porze roku. To wszystko ma służyć poprawie naszego funkcjonowania. Ja jestem zwolenniczką budowy każdej drogi, każdego łącznika, poprawy każdej kostki chodnikowej, jeżeli nawet to w danym momencie utrudnia. Mnie to nie denerwuje.Aleksandra Mrozek

Aleksandra Mrozek jest również entuzjastką budowy Obwodnicy Południowej. Zdaniem byłej radnej, każda tego typu inwestycja powoduje rozwój miasta. W przeszłości słowa krytyki kierowano pod adresem łącznika, który przecina Park Piastowski, a dziś wielu nie wyobraża sobie, że tej drogi mogłoby nie być.

Od początku opowiadałam się za Obwodnicą Południową. Uczestniczyłam w konsultacjach, gdzie prezydent przedstawiał różne warianty drogi. Wszyscy odpowiadamy za środowiska i ten optymalny wariant zostanie wybrany. 115 mln zł, jakie otrzymała Zielona Góra to bardzo konkretny zastrzyk. Takie pieniądze mogą się już nie pojawić. Rozumiem tych, którzy chcą zostawić pierwotny stan tego miejsca, ale miasto musi się rozwijać. Musi być dobrze skomunikowane, żeby pozyskiwać nowych inwestorów.Aleksandra Mrozek

Cały program Tomasza Misiaka poniżej. W dzisiejszej audycji także m.in. o zmianach w sądownictwie.

Rozmowa na 96 FM 26-07

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X