ROZMOWA NA 96 FM:

Materna: Most w Cigacicach? Zapewniam, że to zrobimy

Od prawie dwóch miesięcy stary most w Cigacicach ze względu na zły stan techniczny jest zamknięty dla pojazdów powyżej 3,5 tony. To ważna droga dla rolników pracujących na pobliskich gospodarstwach, jak również alternatywa dla trasy S3.

Mieszkańcy wielokrotnie domagali się remontu, w ramach protestu most był również blokowany. W tę sprawę zaangażował się poseł Jerzy Materna. Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości starał się o pieniądze rządowe. W Rozmowie na 96 FM informował o efektach tych działań.

Prosiłem pana premiera przy współpracy z Markiem Astem i Witoldem Czarneckim. W poniedziałek rozmawiałem z panem premierem. Mówił, że bardzo chętnie się tym zajmie i prosił, żebym przyszedł do niego po tych majowych wyborach. Wiadomo, że teraz jest trochę dużo zamieszania, związanego z wyborami. On o tym moście wie.Jerzy Materna, poseł PiS

Most miałby zostać wyremontowany za pieniądze z rezerwy rządowej przeznaczonej na infrastrukturę. Pismo zostało złożone. Jerzy Materna jest optymistą.

Uważam, że most jest bardzo potrzebny dla społeczności Cigacic, dla rolników i w chwili gdy jest kolizja na S3. Most jest wtedy alternatywną drogą. Zapewniam mieszkańców, że to zrobimy. Jeśli nie uda to się w tym roku, to w przyszłym będzie remontowany.Jerzy Materna, poseł PiS

W Rozmowie na 96 FM także o zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Program do zobaczenia na portalu wZielonej.pl i na radiowym Facebooku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00