ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Jak wyglądał pierwszy finał WOŚP?

– Mam przyjaciela, który był kiedyś wielkim przeciwnikiem Jurka Owsiaka. Do czasu, gdy na świat przyszło jego dziecko jako wcześniak i ten ujrzał aparaturę z serduszkami orkiestry. Gdyby nie ona, nie wiadomo, co byłoby z jego dzieckiem – mówi Arkadiusz Dąbrowski, członek zielonogórskiego sztabu WOŚP.

Dąbrowski finał w naszym mieście jako członek sztabu współtworzy już po raz drugi. Odpowiada za organizację imprez towarzyszących, których w Zielonej Górze będzie tradycyjnie pod dostatkiem.

Będziemy mieli maratony indoor cycling, to największa taka impreza w naszym regionie, gdzie będzie pedałowało ponad 200 rowerzystów. Będzie maraton jogi, rajd 4×4. To bardzo cieszy, że tak wiele osób bezinteresownie chce się włączyć w tę inicjatywę i chce się dorzucić do tej szczytnej idei.Arkadiusz Dąbrowski, PSL

Orkiestrowym oponentom Dąbrowski przywołuje przykład przyjaciela, który był przeciwny akcji Owsiaka, do czasu, gdy na świat przyszedł wcześniak, który musiał skorzystać z aparatury zakupionej za pieniądze z orkiestry. Dziś ów przyjaciel jest wolontariuszem orkiestry.

Puszki, serduszka, koncerty, to nieodzowne elementy każdego finału WOŚP w całej Polsce. Stałym punktem programu jest też tzw. „światełko do nieba”. Przy okazji 27. finału dyskutowano na temat pokazu fajerwerków. Fundacja zostawiła miastom wolną rękę i tak w Zielonej Górze petardy się pojawią. Do tego tematu odniósł się w Radiu Index Arkadiusz Dąbrowski.

Mam zwierzaki i przed Sylwestrem pomyślałem, że może dobrze, iż nie będą strzelać (podczas miejskiej imprezy – dop. MK). Po Sylwestrze pomyślałem sobie jednak, że jeżeli coś jest raz do roku lub przy wielkich wydarzeniach, to nie róbmy z tego wielkiej zadymy. Uważam, że ludzie na to czekają.Arkadiusz Dąbrowski, PSL

Dochód z tegorocznego grania orkiestry zostanie przeznaczony na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Podczas pierwszego finału, w 1993 r. zbierano pieniądze na rzecz ludzi zmagających się chorobami serca. W skali kraju zebrano wówczas przeszło 2 mln 400 tys. zł. Dla porównania wynik ubiegłorocznego finału to ponad 126 mln 300 tys. zł. 27. finał w niedzielę, 13 stycznia.

Tak wyglądał pierwszy finał WOŚP 26 lat temu.

Cała Rozmowa na 96 FM z Arkadiuszem Dąbrowskim poniżej.

Rozmowa na 96 FM 04-01

Zobacz więcej
Back to top button
X