ROZMOWA NA 96 FM:

Jak przeszłość styka się z teraźniejszością w archiwum?

„Nie szukaj – znajdź w archiwach” – tak brzmi hasło tegorocznej edycji Międzynarodowego Dnia Archiwów. Świętuje także Archiwum Państwowe w Zielonej Górze.

Jutro, od 12:00 do 19:00 będzie można przejrzeć zbiory placówki, która mieści się przy Al. Wojska Polskiego 67 A. Archiwum Państwowe w Zielonej Górze do akcji przyłącza się po raz piąty.

Międzynarodowy Dzień Archiwów zacznie się we wszystkich archiwach pokazem nowej odsłony portalu: www.szukajwarchiwach.gov.pl, gdzie są prezentowane on-line wszystkie pomoce ewidencyjne do wszystkich archiwów, które znajdują się w państwowej sieci archiwalnej, a także sukcesywnie są tam wkładane skany dokumentów, co jest szczególnie pożądane.Beata Grelewicz, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze

Ponadto archiwum w Zielonej Górze zaprezentuje swoje najcenniejsze zbiory. W programie wydarzenia również wykłady związane z funkcjonowaniem placówki.

Na przykład, co się digitalizuje? Niektórzy pytają, dlaczego nie digitalizujemy zdjęć. Chcemy powiedzieć o strategii digitalizacji. Zielonogórzan zainteresuje sposób digitalizacji negatywów zdjęć Czesława Łuniewicza, które dzięki panu Łuniewiczowi znalazły się w naszym archiwum i są bardzo pożądanym obiektem przez użytkowników.Beata Grelewicz, Archiwum Państwowe w Zielonej Górze

Będzie można zwiedzić m.in. magazyn, pracownię konserwacji czy digitalizacji. Więcej o Międzynarodowym Dniu Archiwów w Zielonej Górze, a także o bieżącej działalności placówki w całej Rozmowie na 96 FM z Beatą Grelewicz.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: