FILM:KULTURA:LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:

Gdzie obejrzeć dobry film? W przyszłym tygodniu w Nowej Soli

140 projekcji, kilka sal kinowych, gośćmi znani aktorzy – już niebawem rusza Solanin Film Festiwal. Jubileuszowa, 10. edycja imprezy od 22 do 26 sierpnia w Nowej Soli.

Grzegorz Potęga, jeden z dyrektorów festiwalu wspominał w Radiu Index początki imprezy. Wtedy, mimo, że marki jeszcze nie było udało się namówić do przyjazdu znane postaci.

Mieliśmy trzech gości. To Grzegorz Lipiec jest tym człowiekiem, dzięki któremu ten festiwal powstał i zafunkcjonował. On się pierwszy zgodził przyjechać na “jurororowanie”. To ikona niezależnego w Polsce. Wówczas też pozyskaliśmy postaci Krzysztofa Kiersznowskiego i Bartka Topy, którzy pozwolili nam zafunkcjonować i uwierzyć w siebie.Grzegorz Potęga, dyrektor festiwalu

Dziś Solanin Film Festiwal to filmowa uczta sławna nie tylko w regionie lubuskim. W tym roku w jury zasiądą aktorzy tacy jak m.in. Urszula Grabowska, Michał Żurawski czy Mirosław Zbrojewicz. Więcej niż nazwisko tego ostatniego, miłośnikom polskich komedii mówi przydomek „Grucha” w kultowym filmie „Chłopaki nie płaczą”.

Ten film ma już osiemnaście lat. Nie wiem, kto z państwa widział go na dużym ekranie, jeśli nie, to zapraszam, bo będziemy mieli projekcję. Ostatnio sam “odkurzyłem” ten film i te teksty się po prostu pamięta. Warto zobaczyć i spotkać się z panem Mirkiem.Grzegorz Potęga, dyrektor festiwalu

Spotkania z aktorami tradycyjnie będą odbywały się po projekcjach. Więcej o Solanin Film Festiwal w całej Rozmowie na 96 FM z Grzegorzem Potęgą na portalu wZielonej.pl, jak również na stronie imprezy.

Rozmowa na 96 FM 17-08

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: