HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Filip Gryko o Budżecie Obywatelskim: W tym roku będą dwie edycje

Przed nami kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego. Już niebawem mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje projekty. O budżecie mówiliśmy dziś także w Rozmowie na 96 FM.

Nasz gość, Filip Gryko, szef klubu radnych Zielonej Razem podkreślił, że w tym roku odbędą się dwa budżety. Pierwszy jest za zeszły rok, gdy głosowanie, za względu na pandemię nie doszło do skutku.

Sytuacja była bardzo napięta i do teraz taka jest, bo mamy trzecią fale pandemii. Pan prezydent z władzami miasta podjął decyzję, że nie będziemy realizowali budżetu, ale to nie oznacza, że pieniądze przepadną. Jest pomysł, żeby w tym roku ten budżet był podwojony.

Głosowanie ze względów bezpieczeństwa odbędzie się w formie online. Gryko zauważa, że pandemia utrudniła też realizację projektów z wcześniejszych edycji Budżetu Obywatelskiego.

I sytuacji, które są na rynku wykonawczym i projektowym. W tym roku będziemy mieli dwukrotną ilość zadań. Trzeba się z tym pogodzić i realizować to tak, jak realizowane jest to w uchwale. Tam są nowe kwoty podane i metody głosowania.

Przypomnijmy, wartość projektów ma być nie mniejsza niż 100 tys. zł i nie większa niż 1 mln zł. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl. W audycji m.in. także o programie Parkingi 1000+.

foto: mat. UM
Zobacz więcej
Back to top button
X