ROZMOWA NA 96 FM:WINOBRANIE

Fiedorowicz: Niemcy są zdumieni skalą Winobrania

– Promowanie wszystkiego, co w Zielonej Górze to powinność zielonogórzan – uważa Czesław Fiedorowicz, który na Winobranie zaprasza gości zza zachodniej granicy. Przewodniczący sejmiku województwa lubuskiego przyznał, że jest entuzjastą Dni Zielonej Góry.

Fiedorowicz w Rozmowie na 96 FM mówił, że spodziewa się przedstawicieli z Brandenburgii i Saksonii. Zdaniem polityka PSL-u tradycje winiarskie mogą jeszcze zbliżyć do siebie Zieloną Górę i przygraniczne landy. Przewodniczący sejmiku i prezes Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr stwierdził również, że Niemcom podoba się zielonogórska forma świętowania dni miasta.

Skala tego i wydarzenia wokół oraz atmosfera, ja obserwuję reakcję znajomych Niemców, oni są tym zdumieni. Chwalą kulturę, zachowanie, jakość tego święta. Czasami my sami zielonogórzanie pomstujemy, że się nic nie dzieje. A jednak dużo się w ciągu Winobrania dzieje.Czesław Fiedorowicz

Aby Winobranie było jeszcze lepiej eksponowane i trafiało także do zachodnich sąsiadów wciąż trzeba, zdaniem Fiedorowicza, wzmacniać enoturystykę Zielonej Góry i okolic.

Fajnie, że to święto jest kontynuowanie. Szukajmy sposobu, jak najlepiej eksponować winiarstwo. Tu jest jeszcze dużo do zrobienia. Wiele zależy od winiarzy, którzy wciąż są na etapie organizowane. Pamiętajmy, że to prawdziwe winiarstwo u nas jest niesamowicie młode. To jest kilka lat. Wiem jak to jest i znam każdego winiarza, jego problemy.Czesław Fiedorowicz

W programie Tomasza Misiaka sporo także na temat ogólnopolskiej polityki. Rozmowa na 96 FM do wysłuchania poniżej.

Rozmowa na 96 FM 28-08

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X