ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Dr Kucharska Dziedzic: Słowa Kaczyńskiego o kobietach mają wzmocnić elektorat PIS-u

 – To nie była wpadka, a celowa strategia i zabieg polityczny – mówiła dziś dr Anita Kucharska Dziedzic. Posłanka Nowej Lewicy odniosła się w „Rozmowie na 96 FM” do słów prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Przypomnijmy, w sobotę Kaczyński powiedział, że młode kobiety zachodzą późno w ciążę, bo piją alkohol. Kucharska Dziedzic twierdzi, że to celowy zabieg.

Ja nie sądzę, by to się panu Kaczyńskiemu wyrwało, w związku z jego znaną niechęcią do kobiet. To jest strategia i wojna o elektorat młodych sfrustrowanych mężczyzn, którzy głosują na Konfederację. Pan Kaczyński chciałby przejąć ten elektorat.

Kucharska Dziedzic twierdzi, że im bliżej wyborów, tym częściej z ust Kaczyńskiego będzie można usłyszeć tego typu sformułowania.

On się odwołuje do tego wiekowego elektoratu, który jest przyzwyczajony do patriarchatu i uważa to za normę społeczną. Kobiety podnoszą głowy i mówią: “:OK, dzieci tak, ale w partnerstwie, a nie że będziesz mi pomagał przy dziecku”. Każda kampania wyborcza opiera się na pewnym konflikcie.

„Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00