ROZMOWA NA 96 FM:

Dofinansowanie wymiany pieców. Bocheński: to nie załatwi sprawy

Pół miliona złotych zapisano w przyszłorocznym budżecie miasta na dofinansowanie wymiany pieców. To element walki z zanieczyszczonym powietrzem. W sezonie grzewczym powraca temat smogu.

Do sprawy odniósł się Andrzej Bocheński w Rozmowie na 96 FM. – Nieuczciwe jest zrzucanie wszystkiego na miasto, ale wymieniać piece trzeba – stwierdził w audycji Tomasza Misiaka wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Zadaniem miasta jest zadbać o własne zasoby. Trudno mówić komuś, że ma poprawić emisję spalin, jeśli z twojego domu kopci. Zrzucanie wszystkiego na miasto jest nie w porządku i nieuczciwe, niemniej w budżecie znalazł się zapis zaproponowany przez pana prezydenta, żeby zacząć w zasobach miejskich poprawiać warunki emisji spalin, czyli wymieniać piece. Innego rozwiązania nie ma.<span class="su-quote-cite">Andrzej Bocheński</span>

Bocheński stwierdził, że największym źródłem zanieczyszczeń nie są jednak kopcące piece, a spaliny wydzielane przez samochody, których przybywa w zastraszającym tempie, co jest odczuwalne mocno chociażby w Wydziale Komunikacji. W jakimś stopniu do poprawy stanu powietrza przyczyni się wymiana autobusów na elektryczne.

Nawet, jeżeli my naprawimy wszystkie piece w mieście, komuś się pomoże i będziemy elektryczne w mieście, to nie załatwi sprawy. Samochody są wiodącym elementem zanieczyszczeń. Mało się o tym mówi, bo mały wpływ mamy na to.<span class="su-quote-cite">Andrzej Bocheński</span>

W programie także m.in. o zakupie elektrycznych autobusów. Bocheński jest zdania, że wszystkie przejazdy, nie tylko do szkoły, dla młodzieży uczącej się powinny być darmowe.

Rozmowa na 96 FM 27-11

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00