ROZMOWA NA 96 FM:

Deptak będzie areną sportową

W weekend zielonogórska starówka zmieni swoje oblicze. W sobotę i niedzielę odbędzie się tzw. „Eliminator OCR”, czyli zmagania dla osób biegających z przeszkodami.

Konstrukcje o różnej charakterystyce zostaną rozmieszczone na dystansie pomiędzy ratuszem, a pomnikiem Bachusa. Wyścig odbywa się na prostych zasadach. Ostatnia osoba, na danym okrążeniu, odpada.

Pierwsza taka impreza w Zielonej Górze, jeżeli chodzi o centrum. Bieg będzie na dystansie 400-500 metrów. Konstrukcje będą rozstawione od pomnika Bachusa w kierunku ratusza. Na trasie pojawi się 10 zawodników, konstrukcji będzie 8 i na każdym okrążeniu odpada ostatnia osoba, aż na końcu zostanie zwycięzca.Rafał Kasza

W sobotę przewidziano eliminacje, w niedzielę odbędzie się finał oraz wyścigi dla dzieci. Zdaniem Rafała Kaszy bieg z przeszkodami to sport, który dynamicznie się rozwija w naszym kraju.

Wszystko zaczęło się w USA, później trafiło do Polski. Ja zajmuję się tą dyscypliną od 4-5 lat, jestem jednym z czołowych zawodników w Polsce i w Europie. To jest wszechstronny sport, trzeba trenować różne partie ciała. Nie można tylko dobrze biegać, trzeba być też sprytnym i zwinnym.Rafał Kasza

W niedzielę przewidziany jest także trening otwarty dla ludzi, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym sporcie. Program zawodów i całą Rozmowę na 96 FM znajdziecie na portalu wZielonej.pl.

ELIMINATOR OCR

BIURO ZAWODÓW (Ogródek letni tuż przy szybie z ruinami / Ratusz).

Sobota

9:00 Rejestracja

10:00 Eliminacje do godziny 14:00-16:00

Niedziela

9:00 Rejestracja

10:00 Biegi dla dzieci

12:00 finał dorosłych Eliminator OCR

14:00 nagrodzenie najlepszych zawodników

Zobacz więcej
Back to top button
X