HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Daj się spisać! Trwają przygotowania do Narodowego Spisu Powszechnego

Trwają  przygotowania do Narodowego Spisu Powszechnego, również w Zielonej Górze.

W kwietniu rachmistrzowie zaczną odwiedzać nasze domy, by zebrać informacje o naszym miejscu zamieszkania, wykształceniu czy zatrudnieniu.  O szczegółach dziś rozmawialiśmy z Romanem Fedakiem – dyrektorem Urzędu Statystycznego w Zielonej Górze, który był gościem programu “Rozmowa na 96 FM”.

Monitorujemy tę sytuację codziennie. Na 419 rachmistrzów do spisu bezpośredniego mamy ponad 550 chętnych w całym województwie. Oni muszą przystąpić do egzaminu, otrzymają sprzęt i ruszą w teren.

Urząd Statystyczny poleca wszystkim mieszkańcom spis przez internet.  Naszego gościa zapytaliśmy również o to, w jakim celu organizowany jest spis.

Raz na dziesięć lat musimy zweryfikować naszą bazę która ulega degeneracji. Dane służą podejmowaniu decyzji na poziomie Unii Europejskiej. Różnego rodzaju zespoły naukowe na podstawie tych danych podejmują decyzje
.

Nabór na rachmistrzów trwa do jutra. Dokumenty można złożyć osobiście w urzędzie miasta, wysłać pocztą, mailem lub przez platformę ePUAP. Zanim kandydaci na rachmistrzów wyruszą w teren, czeka ich jeszcze szkolenie i egzamin.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: