ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Czy naklejka może uratować życie?

“Nie zostawiaj mnie w aucie” – to akcja proponowana przez przedstawicieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej Radosława Brodzika i Cezarego Wysockiego. Chodzi o wzmożenie czujności wśród społeczeństwa i zwrócenie uwagi na śmiertelne niebezpieczeństwo pozostawienia dziecka lub zwierzaka w upalne dni w samochodzie.

O tym, że upał w zamkniętym samochodzie zabija w kilka minut wiadomo nie od dziś. Niestety tragicznych historii pozostawienia dziecka lub pupila w rozgrzanym jak piekarnik aucie nie brakuje.  Przedstawiciele SLD Radosław Brodzik i Cezary Wysocki rozdają naklejki przypominające o niebezpieczeństwie.

My przygotowaliśmy kilkaset naklejek, które rozdajemy, mam nadzieję, że znajdziemy jeszcze jakiegoś sponsora, docelowo chcielibyśmy dotrzeć do każdego kierowcy w okresie letnim. Po pierwsze nasze dzieci, ale też do najbliższych kwalifikujemy też nasze zwierzęta.Radosław Brodzik, SLD

Naklejka jest biało-czerwona z przekreślonym obrazkiem dziecka lub zwierzęcia, rysunkiem termometru i hasłem: „nie zostawiam dziecka”, „nie zostawiam pupila w aucie”.

Chcielibyśmy na parkingach czy podczas jazdy, żeby naklejka na zderzaku przypominała, uczulała, być może uratuje komuś życie, sprawi, że ktoś “zajarzy”, cofnie się do samochodu.Radosław Brodzik, SLD

Więcej o akcji w Rozmowie na 96 FM z Radosławem Brodzikiem. Naklejki będą rozdawane m.in. dziś, tj. w środę po 15:30 na deptaku.

Rozmowa na 96 FM 13-06

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00