ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Budżet Obywatelski: Kiedy zostaną zrealizowane zwycięskie projekty?

– 15 zadań powinno być zrealizowanych do końca tego roku – mówi o zwycięskich projektach w tegorocznym Budżecie Obywatelskim Piotr Dubicki.

Przedstawiciel Urzędu Miasta Zielona Góra, pełnomocnik prezydenta ds. konsultacji społecznych i budżetu obywatelskiego był gościem Rozmowy na 96 FM. Co teraz czeka zwycięskie projekty?

Te duże zadania, opiewające na kwotę 1 mln zł, czeka przetarg. Nie zawsze budowlańcy zgłaszają się do przetargów, to jest poza kompetencjami urzędu. Jeżeli nikt nie zgłosi się do wykonania zadania, to wtedy ponownie będziemy musieli ogłosić przetarg. Zgodnie z uchwałą, zwycięskie zadania powinny być zrealizowane do końca tego roku.

Zakończona już edycja w pełni odbyła się w formie online. Piotra Dubickiego pytaliśmy na antenie Radia Index o wnioski na przyszłość.

Wypisywaliśmy wszystkie uwagi, które uchwała miała i co byśmy mogli zmienić. Może ten termin dwóch tygodni na weryfikację jest zbyt krótki, padała propozycja trzech tygodni.  W kontekście sześćdziesięciu paru projektów w tej edycji ten czas był optymalny. Gdyby ich było dużo więcej, to dwa tygodnie byłyby za krótkie, żeby wszystko sprawdzić pod względem formalnym, np. formę własności działek czy planu zagospodarowania przestrzennego.

Rozmowa na 96 FM na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00