LUBUSKIE:ROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Będziemy „Doliną Krzemową”? Rosati: są dwa atuty

W Zielonej Górze trwa Zachodnie Forum Gospodarcze. Dziś eksperci, politycy i zaproszeni goście pochylają się nad perspektywami rozwoju polskiej gospodarki.

Obecny na forum jest także eurodeputowany Dariusz Rosati. Polityk i profesor nauk ekonomicznych mówił o szansach i atutach Zielonej Góry w rozwijaniu wysokich technologii.

Każdy region chciałby się w tym specjalizować, mało kto chciałby rozwijać górnictwo czy hutnictwo, więc konkurencja jest duża. Zielona Góra ma, moim zdaniem, dwa poważne atuty. Po pierwsze ma bazę akademicką, jest uniwersytet z tradycjami, a po drugie jest bliskość granicy niemieckiej, co daje szansę na bezpośrednią współpracę z ośrodkami niemieckimi. prof. Dariusz Rosati

Rosati uważa, że właśnie sąsiedztwo z Niemcami jest szansą dla Zielonej Góry i regionu, która powinna być maksymalnie wykorzystana.

Najlepsza strategia to włączenie Zielonej Góry w jakieś partnerstwo. Samemu rozwijać Dolinę Krzemową to może przedsięwzięcie zbyt ambitne, aczkolwiek trzymam kciuki, żeby taki pomysł powstał. Pewniejszą drogą jest znalezienie partnerów, zwłaszcza po stronie niemieckiej, którzy mogą być zainteresowani, bo tu jest dużo młodych, wykształconych ludzi.prof. Dariusz Rosati

Zachodnie Forum Gospodarcze zakończy się jutro, jutro też tematem dyskusji będą wyzwania rynku pracy. Cała Rozmowa na 96 FM z Dariuszem Rosatim na portalu wZielonej.pl.

Rozmowa na 96 FM 04-10

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: