ROZMOWA NA 96 FM:

Barczak: potrzebna strategia urbanistyczna

W sprawie terenu parkowego przy os. Braniborskim czas na głos opozycji. Piotr Barczak, radny Prawa i Sprawiedliwości w Rozmowie na 96 FM zwrócił uwagę na dwa problemy: brak strategii urbanistycznej i słabą komunikację Urzędu Miasta z mieszkańcami.

Mieszkańcy bloków przy ul. Władysława IV mają ogromne problemy parkingowe. Gdzie stworzyć dodatkowe miejsca parkingowe? Jeden planów zakłada stworzenie ich przy terenie parkowym. To spotyka się z protestem części mieszkańców

– Ja od paru lat mocno, intensywnie proszę prezydenta Kubickiego, bo jakby to jest inicjatywa, do tego, żeby stworzyć dla miasta taką formę strategii urbanistycznej. W którym miejscu ma być osiedle wielorodzinne, w którym zostawiamy teren zielony, a w którym miejscu budujemy domki rodzinne. Od tego zaczynamy iść dalej, czyli w jakich obszarach budujemy szkoły, przedszkola, żłobki, dojazd, miejsca parkingowe. Jak tego nie będziemy mieli to będzie właśnie takie wyszukiwanie różnych skrawków po to, żeby zaspokajać bieżące potrzeby – mówił w programie Tomasza Misiaka Piotr Barczak.

W środowej audycji Prezydent na 96 FM z-ca Janusza Kubickiego Krzysztof Kaliszuk zapewniał, że nic w tej sprawie nie jest przesądzone i nic nie zostanie zrobione bez wiedzy i zgody mieszkańców. Radny Piotr Barczak w tej sprawie wskazuje na słaby przepływ informacji, dodając, że Urząd Miasta jest niedostoswany do komunikacji z mieszkańcami.

– To podpowiedź moja dla pana prezydenta z dobrego serca. Ja powinienem się cieszyć jako opozycja (śmiech), że tak jest, ale tutaj tak naprawdę chodzi o dobro mieszkańców tak na poważnie rzecz biorąc. W moim przekonaniu trzeba stworzyć taki mechanizm. My od dawna mówimy o szybkiej komunikacji. Co za problem zaprosić następnego dnia przygotować spotkanie, w którym przedstawiciel UM powie, co jest planowane, na jakim to jest etapie.

Cały program do wysłuchania poniżej.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00