ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

B. Ronowicz: Budżet trudniejszy niż w poprzednich latach

– Każdy budżet jest trudny – mówi Bożena Ronowicz, radna miejska z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem Rozmowy na 96 FM.

Dziś prezydent miasta Janusz Kubicki ma złożyć do biura Rady Miasta projekt budżetu Zielonej Góry na przyszły rok. Już słychać, że to będzie budżet najtrudniejszy od lat. Jak na finanse miejskie patrzy była prezydent miasta, od lat miejska radna Bożena Ronowicz?

Budżet będzie trudny do sklejenia pod względem wydatków, zasobów pieniężnych, które będziemy mogli pozyskać. Każdy jest trudny, choć ten będzie trudniejszy aniżeli we wcześniejszych latach. Będzie trudno z czegoś zrezygnować, bo rozpoczęto szereg inwestycji.

A do wielu inwestycji, z uwagi na wzrost cen m.in. za materiały trzeba będzie jeszcze dołożyć.

Na ostatniej, nadzwyczajnej sesji radni decydowali m.in. w sprawie podniesienia podatków. Winą za ich wzrost prezydent obarczył lubuską marszałek. Chodziło o niedostateczne środki przeznaczone na mieszkańca w nowej unijnej perspektywie. Co na to B. Ronowicz?

Nie zgadzam się do końca z tą narracją, ponieważ uchwała dotycząca podatków lokalnych musi być przyjęta do końca grudnia roku, przed którym te stawki będą obowiązywały. Być może wywieranie nacisku w zakresie ZIT-ów mogło spowodować, że zarząd województwa ulegnie tej presji, ale nie sądzę, żeby przy tej wojnie między urzędem miasta, a urzędem marszałkowskim zapadły korzystne decyzje dla mieszkańców miasta.

Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00