HOTROZMOWA NA 96 FM:ZIELONA GÓRA:

Andrzej Brachmański o wydarzeniach na Lubelszczyźnie: To był wypadek. Polityka informacyjna rządu bardzo dziwna

 – Wojsko Polskie oblało test – w taki sposób wczorajsze wydarzenia na Lubelszczyźnie komentował dziś Andrzej Brachmański, radny „Zielonej Razem”, a w przeszłości wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Przypomnijmy, kilka kilometrów od granicy z Ukrainą spadł pocisk rosyjskiej produkcji. Zginęły dwie osoby. Jak do tej sprawy dziś odnosi się nasz gość?

Ja myślę, że to jest wypadek i takie się rzeczy zdarzają. Tak naprawdę to jest oblany test Wojska Polskiego. Bo jeśli wojna jest na pograniczu, to ja rozumiem, że wojska przeciwlotnicze są w gotowości bojowej i monitorujemy to, co się dzieje. Przynajmniej wiemy, z jakiego kierunku ta rakieta nadleciała. My jako Polacy dowiadujemy się o tym od Amerykanów.

Brachmański dodał, że polityka informacyjna polskiego rzędu, mówiąc delikatnie, pozostawiała wiele do życzenia.

Ja jednocześnie obserwowałem BBC, CNN i Telewizję Polską. Rzecznik rządu mówił, że jeszcze nie wiemy, co się stało i nie komentujemy. Tymczasem w telewizjach zagranicznych już szły pełne informacje, były komentarze. Polityka informacyjna rządu okazała się w tym momencie staroświecka. 

“Rozmowa na 96 FM” od poniedziałku do piątku o godzinie 9.30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X