ROZMOWA NA 96 FM:WAŻNEZIELONA GÓRA:

A. Brachmański: Zadłużenie? Mieszkańcy nie chcieliby miasta bez inwestycji

– Bierzemy kredyty, żeby się rozwijać jako miasto – mówił dziś Andrzej Brachmański. Radny Zielonej Razem w Rozmowie na 96 FM odpowiadał na słowa oponentów w ratuszu na temat zadłużania miasta.

Przypomnijmy, projekt przyszłorocznego budżetu Zielonej Góry zakłada deficyt na poziomie 200 mln zł. Andrzej Brachmański przekonuje, że miasto wciąż ma bezpieczną przestrzeń do pożyczania środków na inwestycje.

Deficyt na koniec roku powinien wynieść ok. 50 proc. dochodów miasta. Cały kredyt idzie na rozwój miasta. Dochody mniej więcej pokrywają wydatki bieżące. Można by założyć, że nie bierzemy kredytu, dochodami pokrywami wydatki i nic nie robimy. Czy to zostałoby kupione? Że nie ma żadnych nowych inwestycji w mieście?

Brachmański przekonuje, że nie ma mowy o rozwoju miasta bez brania kredytów na kolejne inwestycje, a tych w kolejnym roku – zdaniem radnego – też ma być sporo.

Wszyscy wiedzą, że jeżeli chcesz rozwijać firmę, to bierzesz kredyty. My bierzemy kredyty na rozwój miasta. Z tego rozpoczniemy budowę drugiego etapu Trasy Aglomeracyjnej, rozpoczniemy budowę Obwodnicy Zachodniej, dołożymy się do mostu w Pomorsku. Rozpoczniemy remont bardzo oczekiwanej trasy między Ochlą, a Świdnicą

Głosowanie nad budżetem na grudniowej sesji, która odbędzie się przed świętami. Cała Rozmowa na 96 FM do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00