LUBUSKIE:

Zielonogórzanie będą mogli skorzystać z Ośrodka Geriatrii. Powstał on w Torzymiu

W województwie lubuskim wciąż przybywa seniorów. A co za tym idzie – to właśnie starsi mieszkańcy naszego regionu zużywają coraz więcej zasobów opieki zdrowotnej w naszym regionie. Żeby opieka nad nimi była bardziej dostępna, w Torzymiu powstał Ośrodek Geriatrii. Skorzystają z niego także mieszkańcy Zielonej Góry.

Obecnie w naszym regionie jest prawie 230 tysięcy seniorów. Pomimo demograficznych przewidywań – geriatria w naszym kraju, województwie, a nawet mieście wciąż jest jedną z najbardziej zaniedbywanych dziedzin medycyny. Mówi prof. Tomasz Targowski, konsultant krajowy w dziedzinie geriatrii.

Każda taka inicjatywa zasługuje na wsparcie. Zwłaszcza, że wciąż brakuje u nas i specjalistów i łóżek geriatrycznych. Dużo jeszcze pracy przed nami wszystkimi. 

Do pełni szczęścia potrzebny jest też kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia – dodaje marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.

Najpierw była inicjatywa i przekonywanie, że taki ośrodek jest nam potrzebny. Teraz potrzebny jest nam kontrakt.  Mam nadzieję, że Narodowy Fundusz Zdrowia podpisze z nami taką umowę. 

Dodajmy, że Ośrodek Geriatrii powstał w kompleksie leśno – parkowym na terenie Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno – Kardiologicznego w Torzymiu. I co ważne – pacjent wymagający kompleksowej opieki geriatrycznej będzie miał do niej dostęp w jednym budynku, bez konieczności przemieszczania się na inne oddziały.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00