HOTLUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Zielona Góra ma już swoją komorę hiperbaryczną!

Dobre wieści ze Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. W lecznicy powstało Lubuskie Centrum Terapii Hiperbarycznej. I to całodobowe. Jest to pierwszy tego typu oddział w naszym regionie zakontraktowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Centrum z komorą hiperbaryczną znajdziemy pomiędzy budynkiem onkologii i położnictwa, a pulmonologią i torakochirurgią. Z terapii tlenem korzystają już pierwsi pacjenci. Część z nich z tego typu zabiegów korzystała już wcześniej, ale w ośrodkach oddalonych o kilkaset kilometrów od domu.

Problemy ze słuchem to jedno ze wskazań do leczenia przy użyciu komory hiperbarycznej. Rozmowy o stworzeniu samego zaś centrum w Zielonej Górze prowadzono już od kilku lat. Mówi dr Maciej Naskręt, kierownik medyczny Lubuskiego Centrum Terapii Hiperbarycznej.

Będziemy chcieli żeby był to dobry, czysty i skuteczny ośrodek. Będziemy się starali, żeby pacjenci tutaj czuli się bezpiecznie.

Pamiętajmy jednak – aby skorzystać z komory, potrzebne jest skierowanie od lekarza. Ośrodek będzie czynny przez siedem dni w tygodniu, całodobowo.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: